Släktforskare

Detta är släktforskarlistan av alla Turkki släkter. Ifall du vill veta mera om dina Turkki-besläktade förfäder eller om du har väsentlig fakta gällande Turkki-släktingar (förfäder, levande), så kontakta gärna, med hjälp av socknens namn, den lämpligaste släktforskaren.

Här hittar du släktforskarlistan med kontaktuppgifterna indelade i socknarna :

Hiitola

Kyösti Turkki

E-post : Kyosti.Turkki@Dnainternet.net

Adress : Nortamonkatu 3 B 40, FI-28100 BJÖRNEBORG, FINLAND

Mobiltelefon : 0400-591297 (+358-400-591297)

Tavastkyrö

Osmo Turkki

E-post : osmo.turkki@gmail.com

Adress : Leimapojankatu 14, FI-74510 PELTOSALMI, FINLAND

Telefon (hem) : 017-820 6171 (+358-17-820 6171)

Mobiltelefon : 044-0642704 (+358-44-0642704)

Ikalis

Liisa Wright

E-post : liisawright@hotmail.com

Adress : Vanha Turuntie 1153, FI-25240 HAJALA, FINLAND

Telefon (hem) : 02-7283369 (+358-2-7283369)

Mobiltelefon : 050-5967966 (+358-50-5967966)

Mäntyharju

Paula Turkki, e-post : paula.turkki@pp.inet.fi

Veijo Turkki

Valkjärvi

A) Pentsilä by

Henna Turkki, e-post : Hmet75@Hotmail.com

Tarja Turkki, e-post : Tarja.Turkki@Kemira.com

Leena Varpa, e-post : Leena.Varpa@Luukku.com

B) Päivilä by

Petri Turkki

E-post : petri@turkki.info

Mobiltelefon: 046-8463375

Tyvärr saknar Salmis och Säkkijärvi socknar fortfarande sina egna Turkki släktforskare. Ifall Du förmodar Dig att vara en Turkki släkting av tidigare nämnda socknar, så kontakta gärna Petri Turkki, e-post : PetrixTurkki@Hotmail.com ,

Huvudsidan

© Petri Juhani Turkki 2004