Sukututkijat

Tämä on Turkki-sukujen sukututkijaluettelo. Mikäli haluatte tietoja Turkki-nimisistä esi-isistänne tai hallussanne on Turkkeihin (esi-isät, elossaolevat) liittyvää olennaista tietoa, niin otattehan pitäjän nimen perusteella yhteyttä sopivimmaksi olettamaanne sukututkijaan.

Pitäjien mukainen tutkijaluettelo yhteystietoineen löytyy tästä :

Hiitola

Kyösti Turkki

Sähköposti : Kyosti.Turkki@Dnainternet.net

Osoite : Nortamonkatu 3 B 40, FI-28100 PORI

Kännykkä : 0400-591297 (+358-400-591297)

Hämeenkyrö

Osmo Turkki

Sähköposti : osmo.turkki@gmail.com

Osoite : Leimapojankatu 14, FI-74510 PELTOSALMI

Puhelin (koti) : 017-820 6171 (+358-17-820 6171)

Kännykkä : 044-0642704 (+358-44-0642704)

Ikaalinen

Liisa Wright

Sähköposti : liisawright@hotmail.com

Osoite : Vanha Turuntie 1153, FI-25240 HAJALA

Puhelin (koti) : 02-7283369 (+358-2-7283369)

Kännykkä : 050-5967966 (+358-50-5967966)

Mäntyharju

Paula Turkki, sähköposti : paula.turkki@pp.inet.fi

Veijo Turkki

Valkjärvi

A) Pentsilän kylä

Henna Turkki, sähköposti : Hmet75@Hotmail.com

Tarja Turkki, sähköposti : Tarja.Turkki@Kemira.com

Leena Varpa, sähköposti : Leena.Varpa@Luukku.com

B) Päivilän kylä

Petri Turkki

Sähköposti : petri@turkki.info

Kännykkä : 046-8463375

Salmin ja Säkkijärven pitäjien Turkeilla ei valitettavasti ole vielä sukututkijaa. Mikäli arvelet olevasi jommankumman edellä mainitun pitäjän Turkki, niin ota yhteyttä Petri Turkkiin, sähköposti : petri@turkki.info ,

Pääsivulle

© Petri Juhani Turkki 2004